FAQ - Pomoc SWOOD - pytania i odpowiedzi
SWOOD CAD/CAM

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Czy SWOOD jest osobnym programem i współpracuje z innymi CAD?

SWOOD jest aplikacją zintegrowaną z SOLIDWORKS, aby móc jej używać należy posiadać licencję SOLIDWORKS. Nie ma możliwości wykorzystania jej z innym systemem CAD.

Mam projekt wykonany w innym systemie CAD. Czy mogę go wczytać do SWOOD i na nim pracować?

Tak, jeżeli SOLIDWORKS obsługuje dany format pliku to można go wczytać, dodać do niego materiały, złącza, obrzeża, SWOODBoxy oraz obróbkę CAM.

Jak działa moduł CAM?

SWOOD CAM jest w pełni zintegrowanym narzędziem, które nie wymaga żadnej konwersji plików. Podczas tworzenia modelu, obróbki CAM są automatycznie aktualizowane w tle na podstawie geomterii modelu.

Czy biblioteki SWOOD są otwarte do edycji?

Tak. Wszystkie dostępne w SWOOD biblioteki są otwarte do edycji i kopiowania.

Jakie maszyny CNC są obsługiwane w SWOOD CAM?

Wszystkie maszyny do obróbki drewna. Każda maszyna wdrażana jest indywidualnie przez naszego specjalistę z działu CAM. Wybrane maszyny:

* AES
* Bacci
* Balestrini
* Belotti
* Biesse
* CMS
* Digima
* Fanum
* Felder
* Greda
* Homag
* Infotec
* Ita
* Masterwood
* Polska Grupa CNC
* Profisystem
* Sarnox
* SCM
* Seron

Czy SWOOD ma możliwość symulacji obróbki?

Oczywiście. W SWOOD dostępna jest prosta symulacja obróbki (ruchy narzędzi), oraz pełna symulacja bryłowa w której dostępny jest podgląd usuwanego materiału.

Czy istnieje możliwość ułożenia formatek na płytę i wygenerowania programów CNC?

Tak. Do tego celu wykorzystywany jest moduł SWOOD Nesting. Na podstawie projektu 3D Nesting rozpoznaje grubości i materiały poszczególnych płyt i automatycznie je upakowuje na arkusz o określonych wymiarach.
Na podstawie wyniku nestingu można uzyskać programy CNC dla maszynnestingowych.

Czy można wynik Nestingu modyfikować ręcznie?

Tak. Wyniki nestingu mogą być jeszcze modyfikowane wg preferencji użytkownika.

Czy jest możliwość automatyzacji przeliczania zamówień klientów?

Tak. Do tego celu wykorzystywany jest moduł SWOOD Center. Jest to oprogramowanie do wykorzystujące dane zamówień pochodzące ze strony internetowej lub z systemów do zarządzania firmą. SWOOD Center pobiera te dane, otwiera model w SOLIDWORKS i przebudowuje go oraz generuje dokumentację produkcyjną, np. programy CNC itp.

Co jest potrzebne, aby wdrożyć automatyzację przeliczania zamówień klientów?

Aby uruchomić automatyzację przeliczania zamówień potrzebny jest SOLIDWORKS SWOOD Design, SWOOD CAM (jeżeli mają być generowane programy CNC) oraz SWOODCenter.

Czy macie narzędzia do przedstawienia modelu na stronie internetowej?

Tak. W naszej ofercie dostępny jest Konfigurator Mebli On-line. Dzięki niemu, na podstawie modelu w SOLIDWORKS można przygotować model 3D do wykorzystania na stronie internetowej. Aplikacja obsługuje funkcjonalność tworzenia mebli skrzyniowych, drzwi przesuwnych, drzwi z ościeżnicami, mebli metalowych. Na tym jego funkcjonalność się nie kończy. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani przedstawieniem swoich produktów na stronie internetowej i nie jesteście pewni, czy wasze produkty będą możliwe do skonfigurowania – zapraszamy do kontaktu.

Czy w SWOOD może sterować ustawieniem stołu roboczego?

Tak, SWOOD ma możliwość symulacji stołu poprzez sterowanie belkami i przyssawkami.

Ciasteczka

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie jak również dostarczenia użytkownikowi spersonalizowanych treści marketingowych oraz reklam. Dowiedz się więcej